ukashsatıcsıUkash Kartı çıkaran kuruluş, daha önceden belirlenen   kartının bu işletmede ödeme aracı olarak kabul edilmesini konu alan bir sözleşme imzalamış durumdadır. Aynı şekilde  kartı veren kuruluş ile kart sahibi arasında kart sahibinin  kartını üye müeseselerden ödeme aracı olarak kullanmaya yetkili olmasını düzenleyen bir sözleşme mevcuttur.

 

Kart sahibi ile üye iş yeri arasında ki ilişki ön ödemeli sistemi veren kuruluş ile kart sahibi arasındaki ilişki “teminat-garanti ilişkisi” olarak nitelendirilmektedir.

 

Karşılık sözleşmesinde var olan edim şekli,  öğretideki baskın görüşe göre ödeme şekli eş zamanlı olarak ödeme mutabakatı olan ifa amacı ile belirtilmiştir. Sözleşmeli kuruluş olan üye işyeri,  kart sahibi için söz konusu tutarı ertelemekte ve ilk olarak kartı veren kuruluşa olan ödeme taahhüdü üzerinden alacağını almaya çalışmaktadır.

 

imzaladığı kişilere  vermek suretiyle nakit yerine alışveriş yapma olanağı sağlamaktadır.

 

Bu sistemde  kartı sahibi kredi kartı ile üye iş yerlerinden mal ve hizmet alırken nakit ödememekte, harcama belgesini imzalayarak alışveriş yapmakta; üye iş yeri de kredi kartı sahibine sattığı mal ve hizmet bedellerini, kredi kartı sahibinin imzaladığı harcama belgesi tutarlarını  kart kuruluşuna ibraz ederek tahsil etmektedir. çıkaran kuruluş ise, kartı hamiline hesap bildirim cetveli göndererek harcama tutarının ödenmesini istemektedir. Burada üye işyeri kredi kartı sahibinin mal ve hizmet sunup anında nakit almamak yoluyla fiilen bir kart satın almıştıtr. Ayrıca harcama belgesinin  kart kuruluşuna ulaşması ile hesap kesim tarihi arasında geçen süre için  kart çıkaran kuruluşa,  kartı sahibine bir güvenli  sağlamış olmaktadır.

 Kart kurucuları İngilizler’dir bu yüzdendir ki kartlarını ilk kullananlar İngilizler olmuştur. İngilizler hizmetlerine sunulan Ukash kartları’nın isteklerine , alışverişlerine kolaylık getirdiği ve çevrimiçi sanal oyunların artması  kartların yaygınlaşma sebeplerinin başında geliyor . Çoğu internet sitesinde kullnılan  kartları internette insanlara kolaylık ve güvenik getirmiştir. Dünyada oldukça yaygın olan  kartlarının bir çok ülkede satışı yapıldığı gibi ülkemizde de Orion kart hizmetleri kuruluşu olan  firmamızca satışı yapılmaktadır.

Ukash Kart Pazarın lider veri şifreleme teknolojilerinden faydalanır ve dolandırıcılığa karşı 7/ 24 çalışan özel uzman ekibimiz ile işlemleriniz her zaman güvendedir.

Ukash Kart Pazarın lider veri şifreleme teknolojilerinden faydalanır ve dolandırıcılığa karşı 7/ 24 çalışan özel uzman ekibimiz ile işlemleriniz her zaman güvendedir.

 

0 Responses on "Güvenli ukash kart satın al"